Czym jest Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych?

1-3 grudnia 2017 obędzie się najbardziej malownicze i świąteczne wydarzenie w Poznaniu! Festiwal  Przedmiotów i Sztuki Artystycznej co roku przyciąga tysiące ludzi, którzy lubią obcować ze sztuką, chcą skorzystać z bogatej listy warsztatów artystycznych oraz zakupić unikatowe prezenty świąteczne!

W tym roku mamy dla wszystkich uczestników nowość w postaci trzech dedykowanych stref:

ART & CRAFT
Gotowe przedmioty wykonane przez artystów oraz rzemieślników – wszystko to co wyszło spod ręki twórców z dodatkiem dużej ilości kreatywności i pasji: biżuteria, szkło, ceramika, galanteria skórzana, ozdoby świąteczne i artykuły do dekoracji wnętrz, zabawki, rzeźba, malarstwo.

FASHION – BEZLIQ
Specjalna strefa dla młodych projektantów mody, którzy wcześniej uczestniczyli w Targach Mody Poznań, będą mogli zaprezentować i sprzedać swoje unikatowe stroje oraz dodatki do odzieży.

MATERIALS
Czym jest sztuka bez odpowiednich narzędzi i materiałów? W tej strefie Festiwalu znajdą się artykuły do twórczości plastycznej, szycia, decupage, robótek ręcznych – najpotrzebniejsze akcesoria oraz półprodukty.

Najważniejsze atrakcje:

WARSZTATY
W poprzedniej edycji udało nam się zorganizować ponad 40 warsztatów! Również w tym roku uczestnicy Festiwalu będą mogli uczyć się nowych technik artystycznych, podczas spotkań z wystawcami.

POZNAŃSKI ŁAŃCUCH ŚWIĄTECZNY
Co roku zapraszamy Poznaniaków do wspólnego klejenia świątecznego łańcucha. Każdy może zrobić swój fragment w domu i dołączyć go do Poznańskiego Łańcucha Świątecznego. W 2016 roku Łańcuch miał dokładnie: 2 305 metrów , czyli można było ozdobić nim teren Targów dookoła i jeszcze zostałoby 105 metrów, akurat na kokardkę :)

UNIKATOWE PREZENTY
Festiwal to idealne miejsce na świąteczne zakupy, ponieważ odbywa się przed Mikołajkami oraz Bożym Narodzeniem. Dzięki ofercie artystów, rzemieślników oraz projektantów mody można zakupić unikatowe, ręcznie robione prezenty, albo wziąć udział w warsztatach i samemu wykonać prezent dla bliskiej osoby.

Zapraszamy od 1-3 grudnia 2017:
Piątek 12.00 – 19:00
Sobota 10.00 – 19.00
Niedziela 10.00 – 18.00

Ceny biletów:
9,00 zł - bilet jednorazowy
6,00 zł - bilet ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie szkół podstawowych do 13 roku życia)
5,00 zł - bilet z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny
wstęp bezpłatny - dzieci do 3 roku życia

Więcej o Festiwalu >>> www.festiwal.mtp.pl

Tak się bawiliśmy w roku 2016!

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact