Retro Motor Show już jutro!

Retro Motor Show to nie tylko targi klasyków i youngtimerów! To także spotkania z pasjonatami motoryzacji, pokazy, warsztaty renowacji aut, spotkania z ciekawymi ludźmi – fachowcami, podróżnikami czy organizatorami rajdów. Wśród wielu egzemplarzy samochodów, motocykli, autobusów, wozów strażackich, retro-kamperów i rowerów znajdzie się nawet czołg! Przygotowaliśmy dla Was prawdziwe rarytasy!

Auto Świat Classic zaprezentuje wyjątkową kolekcję klasycznych Mazd. Obok Legendarnej Mazdy Cosmo Sport z 1968 r., która była pierwszym na świecie samochodem z dwutłokowym silnikiem Wankla stanie najlepiej zachowany w Polsce egzemplarz Mazdy RX-7 z 1985 r. oraz Mazdy RX-8, MX-5 i MX-5 RF.

Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, oddział Muzeum Wojska Polskiego przygotowuje ekspozycję poświęconą militariom. Znajdziecie na niej nie tylko czołg M60, ale także
Daimlera Dingo z II wojny światowej i jego młodszego „brata” czyli Humvee. A to zaledwie 3 pojazdy z całej ekspozycji, którą przygotowuje wojsko.

retro_3-21_of_29.jpg

Giełda Klasyków zaprezentuje imponujące stoisko o  rekordowej w historii targów powierzchni 1000 m2 na którym będziecie mogli podziwiać starannie wyselekcjonowane „perełki” przeznaczone na sprzedaż. Wśród nich m.in. Lotus Esprit Turbo SE – jeden z zaledwie 1608 wyprodukowanych egzemplarzy, kultowy Fiat 131 Mirafiori, który w PRL-u był synonimem luksusu, BMW M 635 CSI – jeden z najszybciej zyskujących na wartości klasyków, wyprodukowany w liczbie zaledwie 5855 sztuk a nawet… łódź motorową Glastron GT-150 z 1972 roku, to dokładnie ten sam model łodzi, jakim James Bond (Roger Moore) uciekał przed ścigającymi go oponentami w filmie Live and Let Die (Żyj i pozwól umrzeć) z 1973 roku (przy okazji oddając najdłuższy skok motorówką na świecie, wynoszący 36,5 metra).

Nie zabraknie oczywiście polskich akcentów rodem z PRL-u, Duże Fiaty, Syrenki, Warszawy, Maluchy będą otoczone u nas specjalną opieką! Imponującą kolekcję zaprezentuje Porsche Club Poland a poznańskie MPK znów – niczym do zajezdni – zjedzie na Retro Motor Show zabytkowymi autobusami, które cieszą nie tylko dorosłych wspominających czasy młodości, ale także dzieci, które chętnie siadają za ich kierownicami. Będą także wozy strażackie a nawet karetki!

retro_3-24_of_29.jpg

Retro Motor Show to klasycznie dobry pomysł na spędzenie rodzinnego weekendu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Czeka na Was aż 6 pawilonów wypełnionych klasykami. To 2x więcej niż rok temu, a cena biletów wciąż pozostała taka sama – już od 15 zł w przedsprzedaży. Zapraszamy od 3 do 5 listopada.

Więcej informacji na stronie: www.retromotorshow.pl

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact